Avustralya Eğitim Sistemi ve Uluslararası Öğrenci Olarak Avustralya’da Eğitim Almak

Avustralya, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olarak kabul edilir ve göçmenlik için tercihe dilen en popular üçüncü ülkedir.

Avustralya güney yarımkürede ve Okyanusya kıtasında yer almaktadır, çeşitli ve elverişli bir iklime sahiptir. Avustralya’nın 26 milyonluk nüfusu göz önüne alındığında, bu ülke göçmenlerin Avustralya’daki yaşamla başa çıkmalarını kolaylaştıran çeşitli ve canlı bir kültüre sahiptir.

Ayrıca, Avustralya, uluslarası öğrencilere sunduğu gelişmiş ve proje odaklı eğitim programları ve çeşitli devlet hizmetleri ile eğitim için en iyi seçeneklerden biridir, bu nedenle 2019’da birçok uluslararası öğrenci çalışmalarına devam etmek için bu ülkeye göç etmiştir.

Uluslararı öğrenci olarak Avustralya’da eğitim almak ile ilgileniyorsanız aklınızdaki soruları birlikte gözden geçirmek için bize katılın.

Avustralya Eğitim Sistemi

Avustralya’da Eğitim Almanın Avantajları

Avustralya’da yaşamanın maliyeti diğer ülkelere göre yüksek olmasına rağmen, sunulan birçok avantaj Avustralya’yı eğitim almak için popüler bir yer haline getirmektedir.

Avustralya’nın popülaritesinin ana nedenlerinden biri bu ülkenin resmi dilidir. İngilizce, en yaygın uluslararası dillerden biridir ve Avustralya’daki eğitim maliyetlerinin İngilizce konuşulan diğer ülkelere göre daha düşük olduğu göz önüne alındığında, birçok başvuru sahibi Avustralya’yı tercih etmektedir.

Avustralya yüksek kaliteli bir eğitim seviyesine sahiptir ve dereceleri dünya çapında kabul edilmektedir. Avustralya’nın eğitim sistemi İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’ne benzer ve büyüyen ekonomi, birçok iş fırsatı, yüksek yaşam standardı ve ülkede var olan çeşitli kültürler nedeniyle, hayatınız için güvenli ve uygun bir platform sağlayacaktır.

Avustralya’da Eğitim Almanın Koşulları

Dünyadaki herhangi bir ülke gibi, Avustralya’nın da özel kabul koşulları vardır. En kritik ihtiyaçlar şunlardır:

– İngilizce dil yeterliliğine sahip olmak (IELTS 6)

– Finansal yeterlilik göstermek

– Sağlık durumunun uygun olması (yani, her kişi bazı gerekli testleri ve sağlık muayenelerini yapmalı ve sonucu Avustralya Göçmenlik Departmanı sağlık departmanı yetkililerine yönlendirmelidir)

Avustralya Öğrenci Vizesi Almak

Diğerleri gibi, Avustralya’da eğitim almaya karar verirseniz, önce Avustralya öğrenci vizesine başvurmanız gerekir. Öğrenci vizesi almak için dil sertifikanızı ve transkript gibi eğitim belgelerinizi hazırladıktan ve istediğiniz alanı seçtikten sonra öncelikle istediğiniz üniversiteden kabul almanız ve belgeleri gönderip o üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra vize almaya devam etmeniz gerekmektedir.

Öğrenci vizesinin süresi genellikle beş yıldır ve bu vize ile aileniz de sizinle Avustralya’ya gelebilir. Avustralya’ya gitmenin farklı yolları hakkında daha fazla bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Öğrenci Olarak Avustralya'da Eğitim Almak

Avustralya’da Lisans Eğitimi

Avustralya’da lisans eğitiminin süresi yaklaşık dört yıldır. Ayrıca, IELTS 6’ya ve en az 15 puana sahip bir diplomaya sahip olmak, Avustralya üniversitelerine girme şartlarının bir parçasıdır. Kişi gerekli not ortalamasına sahip değilse, önce Avustralya hazırlık kurslarına katılmalıdır.

Avustralya eğitim sisteminde, bir lisans derecesi iki kategoriye ayrılır: Lisans Derecesi ve Lisans Onur Derecesi. İlk kategori, diğer ülkelerdeki lisans dersi gibi dört yıl sürer. Ancak ikinci kategori, öğrencilerin çalışmalarının bir yılını araştırma yaparak veya üniversite araştırma projelerine katılarak geçirmiş olabilecekleri ve çok yüksek bir ortalamayla olabilecekleri özel koşulları içerir.

Avustralya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Avustralya üniversitelerinden herhangi birinde yüksek lisans seviyesinde eğitim almak, mezunlara uluslararası prestij sağlar.  Size Avustralya’da ve dünya çapında birçok parlak iş fırsatı sunar.

Avustralya’da yüksek lisans düzeyinde eğitim almak iki kategoriye ayrılır: Master of Arts (beşeri bilimler, sosyal bilimler ve sanatlarla ilgili) ve Master of Science (bilimsel ve uzmanlaşmış alanlarla ilgili) ve öğrenciler çok çeşitli sunulan alanlarda çalışabilirler.

Avustralya, üniversitelerine en fazla araştırma fonu veren ülkelerden biridir ve bu üniversiteler, bilim alanında çalışmak isteyen öğrencilerin çalışmalarına tamamen bilimsel ve araştırma ortamında devam etmeleri için en iyi platformu sağlar.

Avustralya’da Doktora Eğitimi

Avustralya, her yıl 330.000 uluslararası doktora öğrencisini ağırlamaktadır. Avustralya, dünyada bazı benzersiz çalışma alanları sunduğundan ve ayrıca doktora eğitimi sonrası dört yıl boyunca öğrencilere verdiği çalışma ve oturma izni nedeniyle, birçok başvuru sahibi çalışmalarına Avustralya’da devam etmek istemektedir.

Avustralya’da doktora eğitimi genellikle üç yıl sürer ve yaklaşık  IELTS 7 puanı ve lisans ve yüksek lisans derecelerinin başarılı tamamalanmış olmasını gerektirir. Doktora eğitimi Avustralya’daki diğer derecelerden daha pahalı olduğundan, başvuru sahipleri genellikle burs alarak seçtikleri üniversiteye kayıt olurlar. Bu aşamada burs almak için, uygun bir özgeçmiş sunmak ve bir süpervizör veya mentor bulmak hayati önem taşımaktadır.

Avustralya üniversitelerinde eğitim almak için sınava girmeye gerek var mı?

Uluslararası öğrencilerin ana sorularından biri üniversite giriş sınavıdır. Avustralya’da, çoğu çalışma alanı için, başvuru sahibinin bir dil derecesi almak için dil testleri dışında belirli bir sınavı geçmesi gerekmez. Bununla birlikte, üniversiteye kabul edilmek için Yale Avustralya, tıp gibi bazı alanlarda UMAT ve GAMSAT sınavlarını geçmeyi gerektirir.

Avustralya’da eğitim alınacak en iyi progamlar nelerdir?

Avustralya’da eğitim alırken insanların bir başka endişesi de eğitim ve iş açısından en iyi kursu seçmektir. Avustralya üniversiteleri, en popülerleri mühendislik ve teknoloji, muhasebe ve finans, yönetim, eğitim, bilgisayar bilimi ve bilgi teknolojisi, tıp ve diş hekimliği olan çok çeşitli disiplinler sunmaktadır.

Avustralya Üniversiteleri

Avustralya üniversiteleri öğrencilere her zaman mükemmel eğitim sunmaktadır, bu nedenle bu ülkedeki 42 üniversiteden 25’i dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasındadır ve sekizi dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasındadır. En iyi üniversiteler:

 • Melbourne Üniversitesi
 • Avustralya Ulusal Üniversitesi
 • Sidney Üniversitesi
 • UNSW Üniversitesi
 • Monash Üniversitesi
 • Queensland Üniversitesi
 • Batı Avustralya Üniversitesi
 • Adelaide Üniversitesi

Avustralya’daki tüm üniversiteleri görmek ve hepsinden bilgi almak için buradan resmi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Avustralya Üniversiteleri

Avustralya’da Eğitim Alırken Çalışma Koşulları

Avustralya uluslararası öğrencilerin eğitim alırken çalışmalarına izin vermektedir. Öğrenciler haftada 20 saate kadar yarı zamanlı çalışabilir ve hafta sonları ve tatil günlerinde tam zamanlı çalışmalarına izin verilir. Avustralya’daki işsizlik oranı,% 6’dan azdır; Avustralya’da bir iş bulmak kolay olacak ve insanlar öğrenci çalışmalarından elde edilen geliri masraflarının yaklaşık% 60’ını karşılamak için kullanabilirler.

Avustralya’da Dil Bilmeden Eğitim Almak

Avustralya’nın resmi dilinin ve eğitiminin İngilizce olduğu göz önüne alındığında, başvuru sahiplerinin bu ülkede okumak için İngilizce dil sertifikası vermeleri gerekir. Avustralya’da check-in yapmak için, başvuru sahiplerinin ortalama 6 puana sahip bir IELTS dil sertifikası sunmaları gerekecektir ve sağlanan dil sertifikasının daha düşük bir puanı varsa, başvuru sahibi şartlı kabul alabilir ve bir dil kursunu tamamladıktan sonra Avustralya’da eğitim görebilir.

Ayrıca, Avustralya’da IELTS, TOEFL, PET vb. gibi resmi bir dil sertifikası olmadan eğitim görmenin, yalnızca İngilizce’nin ülkelerinin ortak dillerinden biri olduğu Kanada, Yeni Zelanda, Singapur, Amerika gibi ülkelerden gelen öğrenciler için olduğunu belirtmeliyiz. Aksi takdirde, yalnızca resmi bir dil sertifikası ile Avustralya üniversitelerine kayıt yaptırmak mümkündür.

Avustralya’da Eğitim Maliyetleri

Avustralya’da eğitim ve yaşam maliyeti, seçtiğiniz şehre, çalışma alanına ve üniversiteye bağlı olarak değişir. Eğitim alanları, sanat ve beşeri bilimler genellikle mühendislik ve tıptan daha ucuzdur.

Farklı seviyelerdeki eğitimin ortalama maliyeti:

 • Lisans: 10.000 AUD – 30.000 AUD
 • Yüksek Lisans: 20.000 AUD ila 40.000 AUD
 • Doktora: 18.000 AUD – 42.000 AUD

Avustralya Burs Fırsatları

Avustralya’da burs olasılığı karmaşıktır ve özel koşulları vardır. Avustralya’da uluslararası öğrenciler için bursların çoğu doktora seviyesindedir. Lisans ve lisansüstü düzeylerde Avustralya üniversitelerinin burslarından ve bazı ücretsiz hizmetlerinden yararlanabilecek öğrenciler genellikle Avustralya vatandaşlarıdır.

Çözüm

Avustralya’ya eğitim almak, en iyi ve en kaliteli üniversitelerde okumanın ve geçerli bilimsel dereceler elde etmenin ana nedenlerinden biridir. Avustralya üniversitelerine kaydolma ve eğitim alma konusunda detaylı bilgi almak için Beyaz Gelecek Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir