Avustralya'daki Popüler Ana Dallar ve İş Fırsatları

Avustralya’daki Popüler Ana Dallar ve İş Fırsatları

Avustralya, dünya çapında en iyiolarak bilinen birçoküniversiteye ev sahipliği yapar ve eğitim almakiçin en iyi ve en popüler yerlerden biri olarak kabul edilir. Avustralya’daki uluslararası standartlara göreen yüksekkalitedekieğitim sistemi ve bu ülkedeki iş fırsatları, her yıl dünya çapında birçok göçmeni kendine çekmektedir. Ayrıca Avustralya’da eğitimalmayıve daha sonrabu ülkede çalışmayı düşünüyorsanız, Avustralya’daki popüler alanlar ve iş fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir. Bizimle kalın. Avustralya hakkında daha fazla bilgi almak için Avustralya’da yaşam sayfasını ve Avustralya Göçmenlik Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletme Yönetimi

İşletme Yönetimi, Avustralya'daki Popüler Ana Dallar ve İş Fırsatları

Kuşkusuz, yönetim ve pazarlamanın alt dalları Avustralya’da eğitim almak için en iyi alanlararasındadır. Avustralya’daki işletme yönetimi son gelişmelereuygun ve kapsamlıdır.Avustralya’daki 80.000 öğrenciher yıl bu alanda eğitim almaktadır. Avustralya’daki işletme ve yönetim okulları küresel bir üne sahiptir ve bu alandaki başvuru sahipleri için Avustralya’da ve diğer ülkelerde mükemmel iş fırsatları sağlayabilir.

Bu alandaki popüler meslekler:

Bu alandaki popularmesleklerarasında yönetim danışmanlığı, satış temsilciliği, ticaret ve işletme yönetimi, bankacılık, mali işler yönetimi, piyasa analisti vb. bulunmaktadır. Şu anda, Avustralya’da yönetim ve işletme alanında çalışan kişilerin gelirinin, şehre, eğitim seviyesine ve insanların sahip olduğu pozisyona bağlı olarak değişen 115.000 ila 125.000 dolar arasındadır.

 

Tıp Bilimleri

Tıp Bilimleri

Tıbbın alt dalları dünya çapında popülerdir ve bu alanın alt dallarından herhangi birinde eğitim görür ve çalışırsanız, umut verici bir gelecek sizi kesinlikle bekleyecektir. Avustralya bu kuralın bir istisnası değildir ve Avustralya şu anda tıbbi personel sıkıntısı çektiğinden, tıp alanı Avustralya’yada eğitim almak için en uygun alanlardan biri olarak kabul edilir.

Avustralya’nın en iyi üniversitelerinin çoğu, dünyadaki eğitim standartlarıyla ilgili olarak bu alandaki en iyi programları sunmaktadır. Bu nedenle bu alanda eğitim almaya olan talep artmaktadır. Sağlık ve eczacılık alt alanları da Avustralya’daki özel üniversitelerde öğretilmektedir.

Bu alandaki popüler işler:

Avustralya’da tıp alanındaki birçokişe yüksek ihtiyaç olduğundan, bu alandakiişlerinpopüler ve yüksek ücretli olduğu söylenebilir. Yine de, en popüler olanlardan birkaçını adlandırmak istersek: cerrahlar, hemşireler, fizyoterapistler, anestezistler, eczacılar, biyokimyacılar ve biyomekanik, anatomi uzmanları, patologlar, biyomedikal bilim adamları ve doku teknisyenleri, doğum ve jinekoloji uzmanı, göz uzmanı, beslenme uzmanı vb.

Avustralya’da doktorlar ne kadar kazanıyor?

Tıptaalt alanlarçok farklıdır. Ortalama olarakbelirtmek gerekirse tıp alanındakiyeni başlayanmesleksahiplerininyaklaşık 80.000 dolar, uzmanların ise 100.000 ila 120.000 dolar arasında yıllık geliriolacaktır. Ayrıca, Avustralya’daki genel olarak doktorların yıllık ortalama maaşı 120.000 dolar ve hemşireler 75.000 dolardır.

Diş

Diş hekimliği tıp bilimlerinin bir alt dalı olarak kabul edildiğinden, tıp alanına dahil etmemiz gerekirdi. Yine de, Avustralya’da bu alanın yüksek önemi nedeniyle, bu alanı ayrı ayrı açıklamaya karar verdik.
Son yıllarda, Avustralyadiş hekimlerini çekmeye ve onlara kalitelieğitim olanakları sağlamaya çalışmıştır. Avustralya’daki diş hekimliği programlarındaeğitim alırken, öğrenciler bu alandaki son teknoloji cihazlardan ve modern yöntemlerden yararlanacaklardır. Genellikle, Avustralya’da diş hekimliği eğitimi beş yıl sürer ve bu ülkenin üniversiteleri tarafından sunulanprogramlartemel diş hekimliği bilimleri ve çalışmalarını vb. İçerir.
Genel diş hekimlerine ek olarak, ortodonti, diş eti terapisi gibi belirli bir alanda uzmanlaşmış öğrenciler de makul iş pozisyonlarına sahiptir.

Psikoloji

Psikoloji alanı fen bilimleri ve sosyal bilgiler ile ilgilidir. İş, aile, eğitim, sosyal ilişkiler, spor, endüstri vb. dahil olmak üzere yaşamın her alanında kullanıldığından, Avustralya’da esastır. Psikoloji çok çeşitlidir ve sizin için birçok iş fırsatı yaratabilir.

Avustralya’da bu alandaki popüler kurslar ve işler şunlardır:

Klinik psikoloji, eğitim psikolojisi, örgüt psikolojisi, psikoterapi ve…

 

Mühendislik alanları

Mühendislik alanları

Avustralya’da mühendislik alanlarında eğitim almakve çalışmak birçokkişi başvuru yapmaktadır. Mühendislik her zaman ve hala dünyanın en kazançlı ve popüler kariyer alanlarından biri olmuştur. Bu alan dünyanın en çeşitli alanı olarak kabul edildiğinden, önünüzde birçok iş fırsatınız olacak.

Yeni Güney Galler, Adelaide, Sidney, RMIT, Queensland gibi Avustralya’nın en üst düzey üniversitelerinin çoğu, uluslararası düzeyde mühendislik sunan en iyi üniversiteler arasındadır.

Elektronik mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği, kimya ve malzeme, çevre ve tarım, mekanik, havacılık, tıp ve endüstrimühendisliğiAvustralya’daki popüler mühendislikalanlarıarasındadır. Avustralya’daki mühendislik işleri için ortalama maaş, istenen şehre, eğitim seviyesine ve ilgilendiğiniz mühendislik alanına bağlı olarak değişen 60.000 ila 150.000 dolar arasındadır.

Bilgisayar Bilimi ve Bilgi Teknolojileri

Bugün iletişim ve teknoloji çağıdır ve yaşamlarımızın birçoğubilgisayarlara ve akıllı telefonlara bağlıdır. Avustralya en gelişmiş ülkelerden biridir, bu yüzden her zamanyazılım ve bilgisayar bilimi uzmanlarına ihtiyaçları vardır.

Avustralya’da, BT ve bilgisayar bilimleri öğrencilere küresel standartlar düzeyinde öğretilir. Öğrenciler en iyi uluslararasıtesis ve teknolojilerden yararlanır ve sonunda geçerli dereceler verilir.

Ayrıca, bu alandaki öğrenciler birçok istihdam fırsatından faydalanacaktır, onları bekleyen ulusal ve uluslararası düzeyde elverişli bir iş piyasası vardır.

Avustralya’da bilgisayar ve BT alanında eğitimalmak ve çalışmak için en iyi programlar arasında sistem analisti, multimedya içerik üretim uzmanı, web geliştiricisi, SEO Uzmanı vb. Bulunmaktadır.

Sanat ve tasarım alanları

Avustralya, kültür ve çeşitli sanatlar açısından zengin bir ülkedir ve şüphesiz bu ülkedeki en çekici ve popüler çalışma alanlarından biri birden fazla sanat ve tasarım alanıdır.

Sanat alanı, her biri iyi bir iş piyasasına sahip birçok alt alanı içerir. Hatta yaratıcılık ve ekonomik düşünceyi uygulayarak ve Avustralya’nın sanatçılara sağladığı mükemmel olanakları kullanarak markanıza başlayabilirsiniz!

Avustralya’nın en popüler sanat alanları arasında görsel sanatlar, sahne sanatları, grafik, moda tasarımı ve el sanatları bulunmaktadır.

Mimarlık

Kuşkusuz, Avustralya dünyadaki birçok ünlü ve muhteşem binanın beşiğidir ve bunu göz önünde bulundurarak, mimarlık alanının bu ülkede popülerolması şaşırtıcı değildir.

Ticari ve konut mimarisi, endüstriyel mimari, kentsel tasarım, inşaat tasarımı ve iç mimarlık Avustralya’daki en zorlu işler arasındadır ve bu alan ve ilgili dalları Avustralya’daki prestijli üniversitelerde en yüksek standartlarda öğretilmektedir. Avustralya’daki diğer popüler programlar kentsel planlama, iç ve mekansal tasarım, mimari teknoloji vb. alt alanlardır.

Mimarlıkla ilgili işler için ortalama maaş yılda 75.000 dolar ile 150.000 dolar arasında değişmekte ve istenen şehir, eğitim derecesi ve iş deneyimi ile iş pozisyonu gibi faktörler bu rakamın yüksek veya düşük olup olmadığını etkilemektedir.

Eğitim ve Öğretim

Eğitim ve Öğretim

Son birkaç yılda, Avustralya bu alanda birçok öğretmen veya öğrenciye ev sahipliği yapmıştır ve günümüzdeeğitim alt alanları Avustralya’nın en popüler işleri ve çalışma alanları arasındadır.

Farklı eğitim seviyelerinde eğitmenlerin ve uzman öğretmenlerin eğitimi ve öğretimi Avustralya’da kritik öneme sahiptir. Bu nedenle, akademik ve eğitim bilimleri Avustralya’nın en popüler ve yaygın alanlararasındadır. Ayrıca, eğitim bilimleri ve öğretmenlıkalanında okumak, başvuru sahiplerine Avustralya okullarında ve akademik merkezlerinde çalışmak için mükemmel fırsatlarsunar.

Avustralya’da En Çok Talep Gören 10 Meslek

Son olarak, istatistiklere göre, Avustralya’daki diğer işlerden daha fazla istihdama sahip 10 işi size tanıtmak gerekir. Bu işler aşağıdaki gibidir:

  • Eczacılık
  • Rehabilitasyon
  • Mühendislik
  • Öğretim
  • Diş Hekimliği
  • Veterinerlik
  • Hukuk Ve Adli Çalışmalar
  • Işletme Ve Yönetim
  • Hemşirelik
  • Mimarlık

Korona salgınından sonra Avustralya birçokalanda işgücü sıkıntısı ile karşı karşıya kaldı ve bu günden itibarenAvustralya’daçalışmak ya daeğitim almakbu ülkeyeyerleşmenize yardımcı olacaktır. Siz de Avustralya’da yaşamak istiyorsanız size uygunsektör ve mesleği bahsettiklerimizden yola çıkarak belirleyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için Beyaz Gelecek Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz. Farklı İş ve pozisyonların maaşlarını ziyaret etmek için tüm maaşlar hakkında bilgi edinmek üzere glassdoor web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir