netherlands.pngHollanda'da kalıcı oturum elde etme

Dengeli nüfusu, eşsiz coğrafyası ve örnek doğasıyla, Hollanda her zaman göçmenler için tercih edilen destinasyonlardan biri olmuştur. Dünyanın dört bir yanından çeşitli göçmenler bu güzel ülkede yaşamak için gelmiş ve bu ülkedeki göçmen nüfusunu artırmış ve göçmenler için hayatı kolaylaştırmıştır. Tabii ki, Hollanda’nın politikaları yalnızca nitelikli ve yetenekli kişilerin bu ülkede kalıcı olarak yaşayabileceği ve nihayetinde vatandaşı olabileceği yöndedir. 

Bu makalede okuduklarınız:

Hollanda’da iş göçü yoluyla kalıcı oturum elde etme

Hollanda, işgücünü iki temel yoldan kabul eder

  • İş Teklifi ile İstihdam Bir kişi Hollandalı bir şirketten iş teklifi alabilirse, Hollanda’da iş ve yaşama izni de alabilir.

  • İş Arayan Vizesi ile İstihdam Hollanda, tüm çalışma yaşındaki insanların altı ila dokuz ay boyunca bu ülkeye gelip iş aramasına izin verir. Bu kişiler bu fırsatta uygun bir iş bulabilirlerse bir iş izni verilir. Yukarıdaki iki yol ile sağlanan ikamet ve oturum izni geçici bir ikamettir ve beş yıl boyunca uzatılırsa bir kişi kalıcı oturum için başvurabilir.

Hollanda’da yatırım yoluyla kalıcı oturum elde etme

Hollanda’da yatırım yapmanın farklı yolları vardır, en yaygın olanları yeni bir fikirle iş kurmak ve bir iş satın almaktır. Bu iki yöntemden her ikisinde de başlangıçta bir yıllık geçici bir vize verilir. Bir yılın sonunda başvuru sahibinin işi olumlu yönde hareket etmişse ve iyi bir getirisi varsa, bir yıllık geçici vize üç yıllık kendi işinde çalışma vizesine dönüştürülür. Beş yıl sonra kendi işinde çalışma vizesine sahip olan başvuru sahipleri, kalıcı oturum için başvurabilir ve bu ülkede kalıcı oturum alabilir.

Hollanda’da Avrupa Altın Kartı ile kalıcı oturum elde etme

Avrupa Altın Kartı vizesi, Avrupa ülkelerinde kalma olanağı sağlayan ve yalnızca Avrupa ülkelerinde büyük miktarlarda para yatırma yeteneğine sahip olanlara verilen bir vizadır. Hollanda’da, bu ülkenin yatırım fonlarına ve borsasına (1.250.000) miktarında yatırım yaparak bu altın vizayı alabilir ve bu ülkede kalıcı oturum hakkını elde edebilirsiniz.

Hollanda’da bir öğrenci vizesi ile kalıcı oturum elde etme

Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi, Hollanda’da eğitim alarak kalıcı oturum elde etmek mümkün değildir. Bu ülkenin üniversitelerinden mezun olanlar, bu ülkede çalışmaya ve yaşamaya devam etmeyi amaçladıklarında bir iş bulmak ve iş izni almak zorundadırlar. Hollanda, bu ülkenin üniversitelerinden mezun olanlara bir yıl süreyle iş arama izni verir ve bu kişiler bu süre içinde koşullarına uygun bir iş bulabilirlerse geçici bir iş izni alabilirler ve beş yıl sonra kalıcı oturum alabilirler.