Ingiltere Göçmenlik

Ingiltere Göçmenlik Şartları

İngiltere’ye göç etmek için aşağıdaki önlemleri almalısınız:

Göçmenlik vizesi: Birleşik Krallık’a göçmen olarak girmek için göçmenlik vizesi almanız gerekir. Kişiliğinizin amacına ve koşullarına bağlı olarak çalışma vizesi, çalışma vizesi veya aile vizesi gibi farklı vizeler kullanabilirsiniz.

Beceriler ve Eğitim: Güçlü İngilizce dil becerileri ve geçerli eğitim nitelikleri, Birleşik Krallık’a göç etmede başarıya fayda sağlayabilir. İngiltere’de yüksek talep gören alanlarda uzmanlık derecelerine sahip olmak da size yardımcı olabilir.

İş ve eğitim: İngiltere’ye bir çalışan olarak yerleşmeyi planlıyorsanız, İngiliz şirket ve kuruluşlarında göçmenlik fırsatları aramalısınız. İş fırsatlarını aramak için istihdam sitelerini ve ulusal istihdam kurullarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, vizenize bağlı olarak, bir eğitim aşamasından geçmeniz ve İngilizce dil kurslarına katılmanız gerekebilir.

Barınma ve yaşam: Birleşik Krallık’ta konut piyasasının belirli zorlukları ve maliyetleri vardır. Yaşamak için uygun bir yer bulmak için ipotek ve kiralama sitelerini ziyaret etmeniz, farklı alanları araştırmanız veya gerekirse bir avukat tutmanız önerilir.

Ailenizle birlikte göçmenlik: Ailenizle birlikte Birleşik Krallık’a göç etmeyi planlıyorsanız, her aile üyesi için gerekli belgelere sahip olduğunuzdan ve her bir üyenin ayrı bir vize başvurusu yapması gerektiğinden emin olmalısınız.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı ve ülkenizdeki İngiliz elçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla göçmenlik süreci hakkında detaylı ve günlük bilgi alabilirsiniz. Resmi web sitelerini buradan ziyaret edebilirsiniz..

Ingiltere göçmenlik şartları

İngiltere’de Eğitim

İngililtere üniversiteleri yüksek eğitim kalitesine sahiptir. Bu ülkedeki üniversitelerin birçoğu dünyadaki üniversiteler ve yüksek öğretim kurumları arasında en üst sıralarda yer almaktadır. Bununla birlikte İngiltere’de eğitim almanın birçok avantajı vardır, mezuniyet sonrası dönemde birçok kariyer fırsatı sunar. Bu nedenlerle uluslararası öğrenciler arasında bu üniversitelere girme rekabeti çok yüksektir.

İngiltere’de vize almak bir puanlama sistemine bağlıdır.  Genel vize için en az 70, çocuk vizesi için en az 60 puan alınması gerekmektedir. Eğitim vizesi alabilmeniz, finansal yeterlilik göstermeniz, dil seviyeniz, üniversiteden kabul almanız gibi koşullara bağlıdır.

İngiltere’de eğitim alan öğrenciler eğitim dönemlerinde haftada 20 saate kadar, tatil dönemlerinde tam zamanlı olarak çalışabilirler.