İngiltere'de Yaşanacak En İyi Şehirler

İngiltere’de Yaşanacak En İyi 8 Şehirler

Göç ve yurt dışında yaşama söz konusu olduğunda İngiltere, zengin kültürü ve tarihinin yanı sıra sunduğuiş ve eğitim olanakları ile şüphesiz ilk tercihlerden biri olacaktır.

İngiltere’de her biri farklı bir iklime, kültüre ve konuma sahip 196 farklı şehir var, ancak bunlardan hangisinin yaşanacak en iyi şehir olacağı sizin karar ve düşüncenize bağlı. Bu nedenle, bu yazımızda, olabilecek en doğrukararı verebilmeniz için İngiltere’nin yaşam açısından en iyi 8 şehrini inceledik. Ayrıca İngiltere göçmenlik gereksinimleri hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Londra

Kuşkusuz, Londra yaşamak, çalışmak,eğitim almakve yatırım yapmak için en iyi şehirlerden biridir. İngiltere’nin başkenti olan Londra, Avrupa’nın en büyük şehri olarak kabul edilir ve dünyanın en ünlü ve yaşanabilir yerlerinden biridir. Bu şirin şehir, uzun yıllardır dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biri olmuştur ve teknolojik gelişmeleriyleçok ünlüdür. Ayrıca farklı sektörlerdebirçok iş imkanı sunar. Londra’da yaşamak, başkent olması nedeniyle gerçekten de diğer şehirlere göre daha maliyetlidir, ancak Londra, İngiltere’deki ekonomik büyümenin merkezi olduğundan, öğrenmeniz, gelişmeniz ve deneyim kazanmanız için size her zaman birçok fırsat sunabilir.

Londra, İngiliz kültürünün iyi bir temsilcisidir ve 2 bin yaşındadır. Aynı zamandabu şehirde yaşayan farklı topluluklar ve Londra’yaher yıl seyahat eden sayısız turist göz önüne alındığında, geniş bir kültürel çeşitlilikgörebilirsiniz.

Ayrıca Londra, Londra’da herhangi bir yere olabildiğince hızlı ve kolay bir şekilde gitmenize, zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olan gelişmiş ulaşım ağı yönüyle oldukça popülerdir.

London Şehri, İngiltere'de Yaşanacak En İyi Şehirler

 

Manchester

Manchester şehri her zaman modern kültürün ve İngiltere kimliğinin bir ifadesi olmuştur. Sanat, müzik,tiyatro ve mimariaçısından fazlasıyla donanımlı ve hızla gelişen İngiltere’ninen canlı şehirlerinden biridir.

Manchester’da yaşamanın maliyeti Londra’dan çok daha düşüktür ve finans, dijital medya, biyoteknoloji, hukuk ve barınma alanlarında kariyer fırsatlarısunmaktadır.

Manchester sadece yaşamak ve çalışmak için değil, aynı zamanda öğrenciler için İngiltere’nin en iyi şehirlerinden biridir. Oldukça yüksek akademik seviyeye sahipeğitimkuruluşlarına ev sahipliği yapmaktadır.

 

Manchester Şehri, İngiltere'de Yaşanacak En İyi Şehirler

 

Birmingham

Londra’dan sonra İngiltere’nin en büyük ikinci çok kültürlü şehri olan Birmingham, West Midlands’ın merkezinde yer alıyor.

Şehir, muazzam iş imkanlarınasahiptir ve gelişen endüstrisi ve birbirinden farklı sektörleri ile dünya çapında tanınmaktadır. Birmingham’da yaşamanınmaliyetleri diğer Birleşik Krallık şehirlerine nispeten oldukça uygundur. Bu durumBirmingham’ıyaşamak ve çalışmak için en iyi şehirlerden biri yapar.

Ayrıca Birmingham, çeşitli restoranlar, alışveriş merkezleri, galeriler, tarihi ve turistikyerleri ve çeşitli eğlence merkezleri ileaileler de dahil birçok kişi için güvenli bir yerdir.

Birmingham Şehri, İngiltere'de Yaşanacak En İyi Şehirler

 

 

Bristol

Bristol, işverenler ve çalışanlar için bir rüya şehri olarak adlandırılabilir. İngiltere’nin güneybatısında yer alan bu şehir size teknoloji, üretim ve iletişim vb. alanlarda çeşitli iş pozisyonları sağlar.

Ayrıca bu şehir Londra’ya benzer bir atmosfere sahiptir ve bu nedenle İngiltere’de yaşamak ve çalışmak için ideal bir seçenektir.

Bir zamanlar ticari gemi yapımı ve denizcilik endüstrisi ile ünlü olan Bristol, şimdi birçok start-up’ın merkezi ve eğitim konusunda büyük bir üne sahip. Ayrıca Bristol, İngiltere’nin en çevre dostu bölgelerinden biri olarak bilinir ve ünlü manzaralara ve birçok doğal alana sahiptir.

Bristol Şehri

 

Leeds

İngiltere’nin kuzeyinde yer alan ve İngiltere’nin en güzel eyaletlerinden biri olarak kabul edilen Yorkshire bölgesinin en büyük şehirlerinden biri olan Leeds şehri, yaşam maliyeti, istihdamve refahaçısından İngiltere’nin en iyi şehirleri arasında yer almaktadır.Bu şehir, çok çeşitli perakende mağazalarına sahip olmasıyla ünlüdür ve bu, yüksek ekonomik koşulların ve refahseviyesinin artmasını sağlamıştır.Ayrıca, Leeds şehri en iyi otellerin, restoranların ve barların, yemek tezgahlarınıntoplanma yeridir.

Leeds şehrinin yüksek öğrenim açısından sunabileceği çok şey var çünkü ikisi tam şehir merkezinde bulunan İngiltere’nin en prestijli üç üniversitesine ev sahipliği yapıyor.

Leeds Şehri

 

Reading

Londra’dan 40 mil uzakta bulunan Reading, büyük şehirlerin koşuşturmacasından kaçan insanlar için en iyi bir tercihtir. Reading’in popülaritesinin ana nedeni, çok kültürlülüğü ve gece hayatıdır.Bununla birlikte birçok iş olanağına ve istikrarlı ekonomik büyümeye sahip bir şehir olarak bilinmektedir.

Redding aynı zamanda bir üniversite şehridir ve teknolojinin ilerlemesinden dolayı bilişim meraklıları için popüler bir konumdur.

Reading Şehri

 

Southampton

Southampton, İngiltere’nin güneyinde bir kıyı kentidir ve yüzyıllardır Britanya’nın en önemli parçası olmuştur.Bu nedenle denizcilik, su sporları, perakende ve konaklama alanlarında mükemmel bir üne sahiptir.Ünlü Titanic’in de yolculuğuna bu limandan başladığını bilmek size ilginç gelebilir. Bu durumSouthampton kıyı kentininününü artırmaktadır.

Southampton gelişen bir kültür merkezi olarak da biliniyor. Birçok kişi bu şehrin İngiltere’de çalışmak ve yaşamak için en iyi şehirlerden biri olduğuna inanıyor. Ayrıca bu şehir çok iyi bir bilimsel üne sahiptir ve 2 prestijli ve ünlü üniversitesiile dünyanın farklı bölgelerinden30 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Southampton’daki popülaritesinin bir başka nedeni de bu şehirde konut ve kira maliyetlerinin düşük olmasıdır.

Southampton Şehri, İngiltere'de Yaşanacak En İyi Şehirler

 

Liverpool

Kuşkusuz, İngiltere’nin uluslararası düzeyde en ünlü ve en iyi şehirlerinden biri, çalışmak ve yaşamak için uygun bir konum olaral kabul edilen Liverpool’dur. Bu şehir, küresel ve zengin bir kültüre sahiptir ve İngiltere’nin birçok ünlü yeri ve mekanı bu şehirde bulunmaktadır. Ayrıca ünlü müzik grubu “Beatles”ın ve Liverpool futbol kulübünün bu şehirde bulunması Liverpool’u halk arasında daha yüksek bir konuma getirmiştir.

Liverpool’da yaşama maliyetinin İngiltere’deki diğer şehirlere göre düşük olması, güvenli ve canlı bir atmosfere sahip olması, sıcak ve samimi insanların varlığı ve mükemmel coğrafi konumu, bu şehrin yaşanacak bir yer olarak popülaritesinin diğer nedenleridir.

Ayrıca, Liverpool yüksek bir bilim ve eğitim seviyesine sahiptir ve dünyanın en prestijli üniversitelerinden ikisine sahiptir.

Liverpool Şehri, İngiltere'de Yaşanacak En İyi Şehirler

Sonuç

Yukarıda da belirttiğimiz gibi İngiltere göçmenlikve yaşam için her zaman tercih edilen bir ülke olmuştur. Bu yazımızda sizlere İngiltere’de yaşamak için en iyi şehirleri tanıtmaya çalıştık. Son olarak, İngiltere’de Cambridge, Oxford vb. gibi çok popüler olan başka ünlü şehirler olduğunu ve en uygun şehri seçmenizin ilginize ve koşullarınıza bağlı olduğunu belirtmeliyiz. İngiltere’deki daha fazla şehir hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ve tüm yerleri biliyorsanız, bu bilgilere oradan erişebilirsiniz.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir